Data i godzina wydania: 06.08.2026 - godz. 23:28
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie

Zmiana ostrzeżenia Nr: 158 z dnia 05.08.2026
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1

Ważność: od godz. 23:29 dnia 06.08.2026 do godz. 10:00 dnia 07.08.2026
Obszar: Wisła od Dęblina do ujścia Narwi, Bug, Szkwa i Rozoga, Supraśl, Biebrza, Środkowa Narew, Dolna Narew, Niemen, Bzura, Liwiec, Orz, Ruż, Górna Narew, Nurzec, Pisa, Leśna, Jeziorka (mazowieckie, podlaskie)
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na Czarnej w Sochoniach stan wody układać się będzie w okolicy stanu ostrzegawczego, z możliwością jego przekroczenia w przypadku wystąpienia intensywnych opadów deszczu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%
Uwagi: Zmiana dotyczy zmniejszenia obszaru objętego ostrzeżeniem hydrologicznym.

SMS: IMGW-PIB OSTRZEGA: GWAŁTOWNE WZROSTY STANÓW WODY Zlewnie dopływów Wisły, Narwi i Bugu cz, 2026-08-06 23:29 - pt, 2026-08-07 10:00 W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na Czarnej w Sochoniach stan wody układać się będzie w okolicy stanu ostrzegawczego, z możliwością jego przekroczenia w przypadku wystąpienia intensywnych opadów deszczu. Szczegoly na hydro.imgw.pl
